Cómo funciona JustAnswer:
  • Preguntar a un Experto
    Los expertos tienen muchos conocimientos valiosos y están dispuestos a ayudar en cualquier pregunta. Credenciales confirmadas por una empresa de verificación perteneciente a Fortune 500.
  • Obtener una respuesta profesional
    Por correo electrónico, mensaje de texto o notificación mientras espera en su sitio.
    Haga preguntas de seguimiento si lo necesita.
  • Garantía de satisfacción plena
    Garantizamos tu satisfacción.
Formule su propia pregunta a José M
José M
José M, Abogado ejerciente
Categoría: Derecho Civil
Clientes satisfechos: 6058
Experiencia:  ABOGADO ICA BURGOS
54639574
Escriba su pregunta sobre Derecho Civil aquí...
José M está en línea ahora

He rebut una carta de Parés i Seixas, on hem reclament, de

Pregunta del cliente:

He rebut una carta de Parés i Seixas, on hem reclament, de part de Societat general d'aigues de Barcelona, una quantitat de 157,75 € corresponent al subministrament al pis de Indústria 352 3er, 3ª de Barcelona. Aquest pis fa uns 14 anys que el vaig deixar, ara ja no disposo de cap document d'aquella època

el Meu nom és Ramon Parera podem veurens i parlar d'aquest tema?
Enviada: hace 5 año.
Categoría: Derecho Civil
Experto:  José M escribió hace 5 año.

Per no preocupar-se per un deute amb l'aigua, companyia de 14 anys perquè el termini d'aquests deutes requereixen prescrit en tres anys



Article 121-21 Prescripció triennal
Prescriuen al cap de tres anys:
a) Les pretensions relatives a pagaments periòdics que s'hagin de fer per anys o terminis més breus. b) Les pretensions relatives a la remuneració de prestacions de serveis i d'execucions d'obra. c) Les pretensions de cobrament del preu en les vendes al consum. d) Les pretensions derivades de responsabilitat extracontractual."

 

l'habilitat de l'empresa per reclamar els diners ha prescrit

José M y otros otros especialistas en Derecho Civil están preparados para ayudarle
Experto:  José M escribió hace 5 año.

Enviament de burofax a l'empresa dient que rebutja el pagament segons l'estipulat en base a la part indicada del Codi civil catalana.Si són encara et preocupa stand reclamació en els consumidors de protecció de servei en el seu Ajuntament

Si us plau no us oblideu d'una valoració positiva del servei proporcionat